Wisła – w sercu Beskidu Śląskiego

Wisła – w sercu Beskidu Śląskiego

Południowa Polska to obok Pomorza zdecydowanie najchętniej odwiedzany region naszego kraju. Ogromną zaletą górskich pasm jest ich atrakcyjność o każdej porze roku. Można się tu zrelaksować i aktywnie spędzić czas o każdej porze roku. Latem przyjeżdżają tu miliony turystów, spragnionych górskich wędrówek i zapierających dech w piersiach widokach. Natomiast zimą koncentruje się tu całe życie sportowe Polaków. Zjeżdżają się tu wszyscy miłośnicy białego szaleństwa. Jedną z popularniejszych miejscowości wypoczynkowych na południu Polski jest Wisła. To liczące niewiele ponad jedenaście tysięcy stałych mieszkańców miasteczko, położone w województwie dolnośląskim, w powiecie cieszyńskim w samym sercu urokliwego Beskidu Śląskiego [wikipedia.org]. Nazwa miasteczka, jak nie trudno się domyślić, pochodzi od nazwy największej polskiej rzeki, która właśnie bierze tu swój początek, a dokładnie na zboczach Baraniej Góry, której wysokość wynosi trochę ponad 1200 m n.p.m. To wspaniały widok i świadomość, że wąskie, niewinne strumienie krystalicznie czystej wody, za chwilę staną się największą polską rzeką, która urzeka swoją potęgą.

Wisła to niekwestionowana spacerowa stolica Polski. Najpiękniejszym, a zarazem najlepszym miejscem do spacerowania jest Dolina Białej Wisełki, przez którą wiedzie specjalnie przygotowana asfaltowa ścieżka. Tak więc umożliwia ona spacer z małymi dziećmi, a także przejazd osobom niepełnosprawnym. W dolinie panuje absolutny zakaz ruchu pojazdów samochodowych, dzięki czemu można się cieszyć ciszą, spokojem, czystością powietrza oraz kontaktem z żywą przyrodą. Długość doliny wynosi około sześć kilometrów, a asfaltowa droga wiedzie przez około dwa i pół kilometra. Warto też dodać, że przez całą długość owej ścieżki płynie urokliwy potok Biała Wisełka, który z czasem będzie wchodził w wody Wisły. Baza noclegowa w Wiśle [meteor-turystyka.pl] to kolejny atut tej miejscowości, co czyni ją jednym z najatrakcyjniejszych kurortów wypoczynkowych w Polsce. Miasteczko obfituje w wiele luksusowych hoteli, które pozwalają choć na chwilę zapomnieć o szarej codzienności, poczuć odrobinę luksusu i królewskiego życia. Jednym z takich obiektów jest malowniczo położony na wzniesieniu górskim, czterogwiazdkowy Hotel Klimczok, którego sam wygląd zewnętrzny robi imponujące wrażenie. Obiekt noclegowy oferuje niezwykle nowoczesne i gustownie urządzone wnętrza oraz hotelowe SPA, w którym można odpocząć i zapomnieć o wszelkich dręczących nas zmartwieniach. Z całą pewnością Wisła to niekwestionowana perła Beskidu Śląskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>