Łukęcin i okolice – najważniejsze atrakcje

Łukęcin i okolice – najważniejsze atrakcje

Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim to duża przyjemność, jednak nie każdy turysta lubi spędzać wakacyjny urlop w najbardziej obleganych kurortach. Alternatywą może być wyjazd do niedużego, lecz urokliwego Łukęcina. Letnisko wyróżnia się ładną, niezatłoczoną plażą oraz otaczającymi go lasami, które są wymarzonym miejscem na odbywanie interesujących wycieczek. W jaki sposób można spędzać czas w tym letnisku?

W samym Łukęcinie najważniejszą atrakcją jest plaża. Jest ona położona w pobliżu centrum miasteczka, dzięki czemu nie ma konieczności odbywania długich spacerów, by móc zażywać kąpieli wodnych oraz słonecznych. Plaża jest bardzo ładna – długa i szeroka, nieoblegana przez tłumy turystów, co sprawia, że można tam nie tylko wygrzewać się na słońcu, lecz również grać na przykład w piłkę plażową, nie przeszkadzając przy tym pozostałym plażowiczom. Rzecz jasna w Łukęcinie jest wytyczone kąpielisko, które największą popularnością cieszy się w czasie wakacji.

Kolejnym ważnym punktem tego nadmorskiego letniska jest stadnina koni. W jednym z gospodarstw, znajdujących się na terenie Łukęcina, hodowane są konie, na których można się przejechać – do stadniny mogą wybrać się osoby mające doświadczenie w jeździe konnej, ale także te, które dotychczas nie miały styczności z tymi zwierzętami. Jadąc do Łukęcina, warto nastawić się na odbywanie wycieczek pieszych oraz rowerowych, ponieważ malownicza okolica zachęca do jej poznawania – otaczające Łukęcin lasy to dobre miejsce na długie spacery. Oczywiście, przebywając w Łukęcinie, można zdecydować się także na poznanie atrakcji okolicznych miejscowości. Interesującym miejscem jest na przykład Trzęsacz, w którym można zobaczyć ruiny kościoła usytuowane na klifie [więcej: wybrzeze-rewalskie.pl/atrakcje/ruiny.html]. W tej miejscowości można również poczuć nutkę adrenaliny podczas rodzinnej gry w paintball czy jazdy quadami po przeznaczonym do tego torze. Trzęsacz jest oddalony od Łukęcina o około 10 km.

Łukęcin oraz okolice to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Chcąc skorzystać z atrakcji tego letniska należy wcześniej zatroszczyć się o znalezienie zakwaterowania. Na szczęście nie powinno to być trudne, gdyż baza noclegowa jest duża [więcej: meteor-turystyka.pl/noclegi,lukecin,0.html], dzięki czemu turyści mają możliwość wynajęcia domku letniskowego, apartamentu czy pokoju w prywatnej kwaterze. Wybór Łukęcina okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę na udane wakacje. Jeśli jednak ktoś preferuje bardziej tereny górzyste, warto wybrać się do Wisły [więcej: internacjonalizacjamsp.pl/wisla]. To urocze miasto leży w samym sercu Beskidu Śląskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>