Białowieża: turystyczne centrum Puszczy Białowieskiej

Białowieża: turystyczne centrum Puszczy Białowieskiej

Nowoczesność przeżywania współcześnie wakacji sprawia, że Polacy często zapominają o mniej oczywistych sposobach spędzania wolnego czasu. W całej bieganinie i szukaniu wolnych kwater w najbardziej popularnych kurortach wypoczynkowych warto czasem się zatrzymać i zastanowić, czy raz na kilka lat można zmienić swoje przyzwyczajenia. Zamiast wakacji nad morzem, w górach czy nad jeziorem dobrą alternatywą będzie wyjazd do Puszczy Białowieskiej. Cisza, spokój, brak zatłoczonych szlaków turystycznych i stosunkowo mała liczba samych turystów sprawia, że nawet weekend spędzony w takim miejscu może być niezwykle atrakcyjny.

Ogromnym walorem turystycznym Białowieży, prócz samych znajdujących się tu atrakcji, jest jej znaczenie wypoczynkowe. To bowiem właśnie tutaj znajduje się główna baza noclegowa [informacje na meteor-turystyka.pl] Puszczy Białowieskiej, a turyści mogą skorzystać z noclegów pod gołym niebem (campingi, pola namiotowe), na kwaterach prywatnych (w gospodarstwach agroturystycznych) lub w nielicznych hotelach i hostelach znajdujących się w samym mieście. Z kolei w kwestii atrakcji na szczególną uwagę gości zasługują rezerwaty pokazowe żubrów, czyli wydzielone i ogrodzone obszary, na których mogą podziwiać wypasające się żubry, nakarmić je, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia lub po prostu przez chwilę obserwować je w naturalnym środowisku. Oprócz tego w Białowieży znajduje się też cały kompleks pałacowy, będący architektoniczną perełką całego regionu (Park Leśny) oraz nowoczesne muzeum przyrodnicze, w którym w przystępny i ciekawy sposób zaprezentowane są naturalne walory Puszczy Białowieskiej.

Warto również wspomnieć o innych atrakcjach, znajdujących się w samej Białowieży oraz w pobliżu. Turyści mogą się wybrać na spacer jednym z dziesiątek leśnych szlaków pieszych albo skorzystać z przejażdżki białowieską drezyną, która kilka razy dziennie przemierza kilkukilometrową trasę między okolicznymi miejscowościami. Z atrakcji przyrodniczych warto odwiedzić Szlak Dębów, który składa się ze starych, wiekowych drzew, z których większość liczy sobie ponad 300 lat. Z kolei dysponując dłuższą chwilą, można pojechać do Sioła, gdzie znajduje się wiejski skansen z chatami z XIX wieku albo odwiedzić leżącą nieco dalej Hajnówkę z Parkiem Miniatur Zabytków i Parkiem Wodnym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>